26. oktoobril on kõrvitsapidu!

20. oktoober 2013 - 08:26

Kõrvitsapidu2013Laupäeval, 26. oktoobril alates kella 11 ootab loomaaed külastajaid kõrvitsapeole, kus loomadele nende meelistoidud kindlatel kellaaegadel ja külastajate silme all kätte antakse. Loomade toitumiskäitumise jälgimist täiendavad loomaaiatöötajate kommentaarid ja spetsialistidelt saab loomade sööda ja söömise kohta lisa küsida.

Kõrvitsate kasvatamist, kogumist ja loomaaeda transportimist on juba teist aastat korraldanud Tallinna Loomaaia Sõprade Selts. Loomaaeda on toodud üle 500 kõrvitsa, mõned neist nii suured, et lausa mitme mehega peab liigutama.
Kullerfirma DPD on kõrvitsate veol oma abikäe ulatanud ja 375 kõrvitsat üle Eesti loomaaeda toimetanud. Suurimaks annetajaks on 94 kõrvitsaga proua Kanni Papp Saaremaalt ja suurim saabunud kõrvitsakogus – 1000 kg – saadeti Janar Liini poolt Võrumaalt.

Kõrvitsapidu loomaaias toob hilissügise nädalavahetusse rõõmu ja värve. Ka see, et loomi külastajate silma all kindlal kellaajal toidetakse, ei ole Tallinna loomaaias igapäevane. Mitte kõik loomad, kelle puuridesse kaunistatud kõrvitsad toimetatakse, ei saa sellest kõhtu täis. Küll aga leiavad nad õõnestatud viljadest oma lemmiksööki: ahvid saavad puuvilju ja maiustusi, tiigrid värsket liha, jääkarud lõhekala. Paljud suured loomad – elevandid, piisonid, hobused, kaamelid jt naudivad kõrvitsaid kui maiuspala. Loomaaia sõprade poolt tehtud kõrvitsamaalingud ja lõiked on rohkem pealtvaatajatele – olgu üllatusi kõigi jaoks!

Kõrvitsapidu algab kell 11 troopikamajas koos suurte ja väikeste ahvidega. Keskpäeval toimub loomade toitmine piisonite ja kaamelite juures. Jääkarud saavad oma kalad ja pesukarud kuivatatud puuvilja kella 13 paiku. Kõrvitsapidu lõpeb elevandimajas ninasarvikute, kääbusjõehobude ja elevantide toitmisega kell 14.

Loomaaia kassad on avatud vaid Põhjaväravas kella 9-17 ja kehtivad juba talvepoolaasta madalamad hinnad. Soojad siseekspositsioonid ootavad külastajaid kella 10-18, loomaaed suletakse kell 19. Hea võimalus oma lemmikud enne talve üle vaadata!