Jõuluvanad loomaaias!

20. detsember 2013 - 19:54

Loomaaialoomade joulupiduArmas seltsi liige!

Laupäeval, 28. detsembril kell 12 saabuvad jõuluvanad põhjavärava kaudu loomaaeda, et oma lemmikuid meelepärase toidupoolise või mänguasjaga rõõmustada. Kuna päris jõulupühad on möödas ja aega rohkem, siis jõuluvanade ühendus, kes ühtlasi ka grööni muskusveise vaderiks on, saadab loomaaeda pidu korraldama oma parimad.

Loomaaia jõulupidu erineb kodustest pühadest ja on igal juhul seotud ka eesmärgiga targemaks saada – märgata, mõelda ja jälgida. Näiteks saavad külastaja silma all oma meelistoidu kätte metssead, kaamelid, kodukitsed, jaapani makaagid, pesukarud, tiiger, muskusveised jt. Mitmetele siseruumides elavatele loomadele antakse kingipakid juba hommikusöögi ajal, nii et uudistamist jätkub terve päeva jooksul.

Kuna jõuluvanad on endiselt hoos ja ilmataadiga pühade ajal kokkulepete sõlmimine keeruline, rääkimata loomadest-kingisaajatest, kes jõuluvanade toidujagamise kella-graafikust midagi ei taipa, on laupäevane jalutuskäik läbi loomaaia kohapeal sündiv näitemäng, millel päris kindlat ajakava polegi.

Kui kellelgi oma lemmiklooma jaoks midagi maitsvat kõrvale pandud – pähkleid, tammetõrusid, mett, kuivatatud puuvilju vms, võib selle vaikselt jõuluvana kingikotti poetada, kust see talitajate kaudu lemmikuni jõuab.