jaakarumaailma_panoraam

Abipalve ja kutse ringkäigule jääkarumaailmas

3. oktoober 2017 - 22:24

Nädala lõpus on tulemas üks märgilise tähendusega sündmus loomaaias – polaariumi jääkarude maailma avamine.

Jääkarude uue kodu ehitamise algatasid 2012. aasta sügisel eraisikud, projekti asus toetama Tallinna Looomaaed koos Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga. 2015. aasta sügisel kinnitas Tallinna linn, et polaariumi ehitamiseks vajaminev raha eraldatakse linna eelarvest. Aasta tagasi algas ehitus.
Täna, 5 aastat hiljem on jääkarude kodu valmis. Sellesse on panustanud tuhanded inimesed, nii rahaliselt kui nõu ja jõuga.

Väga paljud seltsi liikmed on samuti pühendanud oma aega ja raha selleks, et jääkarud saaksid omale suurepärase kodu. Suur-suur tänu kõigile!

6. oktoobri õhtul saad abiks olla jääkaruküpsiste pakendmisel. Küpsiseid hakkame külastajatele müüma 8. oktoobril. Kogunemine reedel kella 17-st alates keskkonnahariduskeskuses.

Jääkarude maailma avamine kutsutud külalistele toimub 7. oktoobril (laupäev). Vajame vabatahtlikke abi, et külalisi väravas ja territooriumil juhendada.
Abilisi oleks vaja kella 10-14-ni. Palun anna oma valmisolekust teada! Eriti oodatud on seltsi liikmed, kes oskavad ka väliskülalistega suhelda.

8.10 (pühapäev) kell 11.00 avatakse jääkarumaailm kõigile külastajatele. Ka sel päeval on abikäed oodatud (kell 10.30-15.00), et suures telgis pakkuda polaariumi külastajatele erinevaid tegevusi ja meisterdamisvõimalusi (T-särkide valmistamine, jääkaruküpsiste müümine jne). Midagi keerulist plaanis pole, kohapeal juhendame, mida teha. Oled oodatud osalema!

Ja lõpuks
Tänutäheks kõigile headele loomaaia abilistele on 8. oktoobri hommikul kell 9.30-10.30 plaanis ringkäik polaariumis. Teil on võimalik tutvuda enne külastajatele avamist polaariumi ja selle telgitagustega. Ekskursiooni seltsi liikmetele teeb loomaaaia kauaaegne direktor Mati Kaal.
Kui oled käinud loomaaias abiks (erinevaid töid tegemas, valvamas jne.) või tuled appi avamisüritustele, siis on sul võimalik registreeruda sellele põnevale ringkäigule jääkarumaailmas.

Registreeri ennast aadressil hiljemalt 5. oktoobri õhtuks.
Kirjuta, millisel päeval saad appi tulla ja millises tegevuses soovid osaleda.

Lisainfo: Kristi Vahtra-Allik (5025457)

Kohtumiseni

Tallinna Loomaaia Sõprade Selts