elss2-green

Eesti Loomaaiasõprade Seltsi juhatuse pöördumine

2. august 2021 - 13:43

Armsad loomaaiasõbrad!

Meie viimasest kohtumisest, kus muutsime Seltsi nime ja põhisuundasid, on möödunud juba peaaegu pool aastat. Kuigi paberil ja koos arutades tundub kõik lihtne ja loogiline, siis edasine seda olnud ei ole.

Aasta lõpust alates oleme vahelduva eduga tegelenud kodulehe probleemidega. Esmalt see „kaaperdati“ pahalaste poolt ja esimesed taastamised olid kahjuks endiselt viirusega nakatunud. Seetõttu on kodulehel oleva info edastamine ka viibinud. Tänaseks oleme viiruse probleemi seljatanud, kuid taaskord on vaja andmeid uuendama ja värskendama asuda. Esmase info oleme kodulehel juba uuendanud, kuid struktuursemad muudatused ja kujunduslik osa vajab asjatundjate kaasabi. Püüame kodulehe korrigeerimisega tegeleda nii kiiresti kui võimalik, kuid see sõltub ka teenusepakkuja ajalistest võimalustest.

Viimane poolteist aastat on 25 aastat tegutsenud Seltsile keerulised olnud. Koostöö Tallinna Loomaaiaga on alates 2020. aasta oktoobrist lõppenud ja hetkel ei näe kumbki osapool võimalust samal tasemel koostöö jätkamiseks. Raha, mis nende aastate jooksul selleks otstarbeks kogutud, on hoitud Seltsi annetuste kontol ning ootab Tallinna Loomaaia poolseid taotlusi ja ettepanekuid kasutamiseks. Politsei on kriminaalasjas uurimise lõpetanud ja nende tulemused kattuvad suuresti Seltsi revisjoni ja juhatuse 2020. aasta tulemustega. Veronika Padari osas on uurimine lõpetatud (kahtlustustel ei olnud alust) ja Alar Lõhmuse tegevuse kokkuvõte on vormistamisel. Prokuratuuri edasiste sammude osas meil info ja kogemus puudub. Seltsi juhatuse soov on endiselt lahendada olukord kokkuleppega (nagu 2020. aastal kokku lepiti) ja loodetavasti saame peatselt selle teema Seltsis lõpetatuks lugeda.

Varasematel aastatel on Seltsil olnud tavaks käia loomaaeda abistamas, ühistel reisidel, pidada augustikuus piknikku jne. Viimaste aasta jooksul on see tegevus unarusse jäänud. Sel aastal soovime traditsioonilised tegevused kõik ühte päeva siduda ja koos toredasti aega veeta.

Plaanime 14. augustil külastada Alaveski loomaparki, neid veidi aidata ja pidada üheskoos piknikku.

Soovime väga Teie kõigiga taas kohtuda ja infot jagada!

Eesti Loomaaiasõprade Seltsi juhatus
Helen Neeve
Tiit Sillam
Valdeko Allik