Esimene kohvikuõhtu loomaaias

20. jaanuar 2015 - 23:40

20. jaanuaril peeti Keskkonnahariduskeskuse fuajees loomaaia kohvikuõhtu, millest loodetavasti kujuneb pikaajaline traditsioon.

Enam kui poolesajale inimesele esines ettekandega Prantsusmaa edelaosas asuva Calviaci eraloomaaia asutaja ja juht Emmanuel Mouton, kes rääkis oma loomaaia rajamise loost ja põhimõtetest ning tänasest tegevusest ja liigikaitseprojektidest. Ettekannet tõlkis loomaaia teadussekretär Tiit Maran, kelle tutvus Emmanuel Mouton’iga sai alguse juba kümmekond aastat tagasi, kui Mouton loomaaeda asutades naaritsate paljundustegevuse vastu huvi tundis. Nüüdseks on Maran selle koostöö raames nii naaritsaid Prantsusmaale saatnud kui ka ise prantslasi naaritsate paljundamise teemal harimas käinud.

Ürituse muusikalised vahepalad esitas Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilane Martin Trudnikov. Kuumade jookide kõrvale olid Sõprade Seltsi nobenäpud valmistanud rummi- ja piparmünditrühvleid. Hubase atmosfääri muutsid eriliseks Seltsi liikme Helen Kaigu valmistatud mõlema loomaaia logoga kaunistatud küünlad. Üks küünal läheb Emmanuel Mouton’iga ka Prantsusmaale kaasa.

Üritusel osalenutel palume täita tagasisideankeedi, et saada ideid ja nõuandeid tulevaste kohvikuõhtute korraldamiseks.