Feldman_Ecopark_värav

Toetame Feldman Ecoparki Ukrainas

16. märts 2022 - 11:25

Head loomaaisõbrad!

Päikeseline ilm sillutab teed peatselt algavale kalendrikevadele. Pole midagi ilusamat tärkava looduse märkidest – vulisevad veed, valjult siutsuvad linnud, erksad ja ärevil loomad ning inimesed.

Meie kõigi kurvastuseks on maailmas ka pimedat kurjust, mis looduse tärkavast ilust ei hooli, vaid hävitab silma pilgutamata inimeste ja loomade elusid. Ukrainas on mitmeid loomaaedu, mis sõjas tõsiselt kannatavad. Harkivist põhjapool, üsna Venemaa piiri lähedal asuv Feldman Ecopark sai juba esimestes rünnakutes pihta. See imeline park on  olnud sõjatandriks juba kolm nädalat. Nad on kaotanud nii loomi kui inimesi, hävinenud on mitmeid rajatisi. Tunneme neile südamest kaasa. Feldman Ecopark kodulehelt (https://feldman-ecopark.com) on võimalik lugeda, milliste õudustega peavad sealsed inimesed ja loomad igapäevaselt silmitsi seisma. Samuti postitavad nad pea igapäevaselt infot ka oma Facebooki lehel (Фельдман Экопарк | Facebook). Õnneks on osa loomi suudetud siiski päästa ja toimetada turvalisematesse paikadesse. Allesjäänute elu püütakse säästa ning tehakse lausa kangelaslikke pingutusi nende toitmiseks ja ülalpidamiseks.

Eesti Loomaaiasõprade Seltsi juhatus on olnud üsna sõja algusest peale ühenduses Feldman Ecoparki inimestega ja oleme otsustanud saata neile rahalise toetuse 5000 eurot. Selle summa eraldasime seltsi liikmemaksukontolt.

Soovime väga aidata neid ka edaspidi ja kutsume teid annetama Feldman Ecoparki toetuseks seltsi kaudu. Eesti Loomaaiasõprade Selts on kantud tulumaksusoodustusega ühingute nimistusse.

Eesti Loomaaiasõprade Selts MTÜ
EE642200221077864582
SWEDBANK AS
Selgitus: Feldman Ecopark Ukrainas

Palun pange tähele, et tegu on uue kontoga, mille avasime pärast Tallinna Loomaaiaga koostöö lõppemist. Vanale annetuskontole palume ülekandeid mitte teha, seal olevad kogutud vahendid on “külmutatud” ja ootavad  Tallinna Loomaaia taotlust.

Ka Tallinna linn on loomaaia algatusel loonud võimaluse annetada Ukraina loomaaedade toetuseks. Soovijatel on võimalik oma toetust saata ka sealtkaudu. Täpsem info asub loomaaia kodulehel (https://tallinnzoo.ee/ukrainale/)

Loodame kogu südamest, et sõda Ukrainas peagi lõpeb ja see ilus riik saab hakata ülesehitustöid tegema. Kaotatud inimelusid ja loomi ei too mõistagi miski tagasi, kuid nende mälestuseks ja auks peab tavapärane elu võimalikult kiiresti jätkuma.
Oleme arutanud võimalust appiminekuks Feldman Ecoparkile siis, kui sõjategevus on lõppenud. Kindlasti oleks meil võimalik abistada koristus- ja ehitustöödel. Aga sellest juba siis, kui olukord võimaldab plaane teha. Loodame selleks võimalikult paljusid seltsi töökaid inimesi kaasata. Huvilised on väga oodatud selles suunas juba praegu kaasa mõtlema.


Parimate tulevikulootustega

Helen Neeve
Tiit Sillam
Valdeko Allik