Klassikalise muusika kolmapäevad

22. august 2013 - 12:00

Klassikalist muusikat loomaaia augustiõhtutesse pakkus sel aastal Pille Lille Muusikute Fond (PLMF). Kontserte korraldas Tallinna Loomaaed koostöös Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga.
Kolmel kolmapäeval pakuti õhtustele loomaaiakülastajatele suurepärast keelpillimuusikat. Kontserdikoht – loomaaia triiphoone.
7. augustil esines suurepärane kitarriduo – Jelena Ossipova ja Daniel Julle. Nende esituses kõlas mitmekesist kitarrimuusikat paljudelt autoritelt. Kava algas Hispaania helilooja ja kitarrivirtuoosi Francisco de Asís Tárrega (1852-1909) variatsioonidega ja lõppes Brasiilia helilooja  Zequinha de Abreu (1880-1935) kuulsa looga “Tico Tico”. Kontserdil kõlas veel A. Vivaldi, J. Rodrigo, J. Cardoso, A. Piacolla ja mitmete teiste heliloojate kitarrimuusikat ja töötlusi. Publik võttis kitarriduo soojalt vastu, muusikud esitasid publiku soovil ka lisapala.
14. augustil võisime nautida PLMF-i noortekvarteti emotsionaalset ja professionaalset etteastet. Esinesid Johannes Põlda, Aleksandra Ilves, Aleksandr Dubitsa viiulil ja Silvia Kraus tšellol. Kui esimesel muusikaõhtul oli ilm palav ja päikeseline, siis sel õhtul tibutas vihma. See pisike asjaolu ei seganud aga kuulajate kohaletulemist, taas olid kõik toolid hõivatud ja kuulajaid jätkus ka seisukohtadele. Triiphoone pakkus mõnusat varju, enne kontserdi algust sai sisseelamiseks kuulata vihmapiiskade sabinat katusel ja loomade häälitsusi.
Noored säravad muusikud esitasid Franz Joseph Haydni (1732-1809) ja Wolfgang Amadeus Mozarti (1756-1791) keelpillikvartette. Oli taas üks imeliselt nauditav muusikaõhtu veidi vihmases loomaaias.
21. augustil esitasid Sigrid Kuulmann-Martin viiulil ja Andreas Lend tšellol tõelise läbilõike klassikalisest muusikast. Tunnustatud muusikute kava algas Antonio Vivaldi (1687-1741) kuulsa teose “Aastaajad” esimese osaga “Kevad”. Seejärel kõlasid kõigi muusikat õppinud inimeste jaoks tuttavad lood Anna Magdaleena Bachi (1701-1760) noodivihikust. Kava jätkus Händeli, Clarki, Mozarti, Kodaly ja Massenet loominguga. Kontserdi krooniks sai Georg Friedrich Händeli (1685-1759) / Johan Halvorseni (1864-1935) Duo-Passacaglia.
Suur aitäh Rita Metsale, tänu kellele Pille Lille muusikud meie loomaaeda tee leidsid. Loomulikult täname südamest Pille Lille Muusikute Fondi, kellega loodame koostööd jätkata. PLMF-i  kontsertide ja muusikute infot saate jälgida siin.