Kõrvitsapidu

27. oktoober 2014 - 12:00

Juba traditsiooniliseks saanud kevadel aiapidajatele tehtav üleskutse loomaaialoomade jaoks kõrvitsaid ja porgandeid-peete kasvatada lõppes sügisese kõrvitsapeoga, mis toimus 25. oktoobril. Kõrvitsaid saabus nii Võrumaalt kui Saare- ja Hiiumaalt, nii paarikaupa kui euroalustega. Kokku saabus üle 500 kõrvitsa. Kõrvitsate transpordil ulatas abikäe transpordifirma DPD AS. Saatjateks koolid, lasteaiad, aiapidajad, hobusekasvatajad – ühesõnaga kõik, kellel leidus vaba aianurk ja kes soovisid aidata loomaaialoomade toidulauda rikastada. Näiteks Põltsamaa lasteaed Tõruke kinkis igale lapsele kevadel taime ning sügisel koguti saak kokku. Kokku jõudis Põltsamaalt loomaaeda 198 kõrvitsat! Kuna kõrvitsate kogumine ja ka televisiooni pääsemine tekitas lasteaialastes suurt elevust, proovisid lapsed ka ette kujutada, kuidas elevandid kõrvitsast rõõmu tunnevad!
Kõrvitsapeoks valmistasid TLSS-i liikmed taaskord üllatusi nii neile loomaaia asukatele, kes kõrvitsast eriti lugu peavad, kui ka huvitava vahepala või lausa mänguasjana teistele. Kõrvitsatele lõigati-maaliti nägusid ja nimesid, neisse peideti pähkleid, kuivatatud puuvilju ning torgati pajuoksi. Aleksei Turovski viis läbi ekskursiooni, mis algas kääbusmarmosettide juurest keskonnahariduskeskuse majast, kulges läbi alpinaariumi, elevandimaja, mööda muskusveiste, tiigrite, pesukarude ja jääkarude aedikutest kuni jaapani makaakide ja lõvideni.

Siin näeb videolõiku sellest, kui palju nalja lõvi kõrvitsapeol sai – kuigi kõrvits pakkus talle vähem huvi kui pappkast, milles kõrvits oli tema aedikusse asetatud.

Ürituse fotogalerii Tallinna Loomaaia kodulehel