Loomaaialoomade elukeskkonna rikastamise päev

3. juuli 2015 - 08:11

Suurepärane põhjus laupäeval loomaaia külastamiseks!

Laupäev, 4. juuli tuleb loomaaias põnev! Sel päeval saab viieaastaseks Tallinna loomaaia ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kibibi, kuid huvitav saab olema ka teistel loomaaialoomadel – toimub elukeskkonna rikastamise päev.

Loomaaias on loomal olemas oma turvaline märgistatud territoorium, toit regulaarselt nina ees ning vaenlased kimbutama ei pääse.  Kiusama kipub aga igavus, tegevusetus. Aeg, mis kulub looduses ellujäämisele: toiduotsimisele, põgenemisele või territooriumi kaitsmisele, tuleb loomaaias sisustada erinevate huvitavate tegevustega.

Loomaaialoomade elukeskkonda rikastavate tegevuste: erinevate toidu serveerimise viiside, toidu peitmise, uute mänguasjade, lõhnade ja häälte pakkumise väljamõtlemisel teevad maailma loomaaiad koostööd ja vahetavad kogemusi.

MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed on varasematel aastatel valmistanud ja paigutanud amuuri leopardide ja šimpansite aedikutesse tuletõrjevoolikutest kiikesid, mida nood meelsasti kasutavad.

Tänavusel muuseumiööl meisterdasid seltsi aktivistid koos appi kutsutud huvilistega loomaaialoomade käitumise rikastamiseks tuletõrjevoolikutest kiikesid, ronimisredeleid ja -köisi, palle, heinakotte ja köiest kraapimisposte. Torujuppidest ja vineerist ehitati toidupalade urigitsemise lauakesi, WC-paberi rullidest valmistati mee ja seemnetega toidulauarikastajaid, maiamokkadele külmutati mokkamööda lisanditega jäätist.

Kõik need paigutakse nüüd loomapuuridesse:

  • kell 11 saavad  jääkarud nosimiseks jäässe külmutatud hõrgutisi,
  • kell 11:30 näitavad pesukarud oma toidu õngitsemise oskusi,
  • kell 12 lasevad ninasarvikud sünnipäevatoidul hea maitsta,
  • kell 12.30 saavad elevandid nii jäätise kui võimaluse „linditantsuga“ esineda.

Kuid ka mujal loomaaias tasub lahtiste silmadega ringi käia – kogu päeva jooksul paigaldatakse elukeskkonda rikastavaid esemeid nii pärdikutele, kiskjatele, hiirtele kui sigadele.

Tulge osa saama!

 

f1a20f200ee8277a2e8bcba84d133b57