Rahvusvaheline jääkarupäev Tallinna Loomaaias  

23. veebruar 2015 - 13:40

Veebruarikuu viimasel reedel, 27.02.2015 tähistatakse Tallinna Loomaaias rahvusvahelist jääkarupäeva.

Loomaaia keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150) avab kell 16 uksed jääkaruklass, kus lapsed saavad ülevaate Tallinna Loomaaias elanud jääkarudest, võivad katsuda ehtsat jääkarukarva, uudistada maailma suurima maismaakiskja hambaid, täiendada teadmisi polaaralade asukatest, neid ohustavatest teguritest ja sellest, mida võib igaüks teha olukorra muutmiseks.
Keskkonnahariduskeskuse fuajees saab uudistada Arktika põliselanike eluaseme – iglu koopiat, mille loomaaiasõbrad TLSS-ist meisterdasid jääkarupäevaks Estplast Tootmine OÜ poolt kingitud penoplastist.

Saalis näidatakse kell 17 Uwe Andersi filmi “Venemaa loodus – Arktika” (Saksamaa 2008). Venemaal on arktilisi alasid rohkem kui ühelgi teisel maailma riigil: lõputu jääkõrb ja tundra laiub Valgest merest Tšukotkani. Jääkarud kogunevad suve algul Wrangeli saarele ootama morskade saabumist, Valges meres on grööni hüljeste ja valgevaalade kasvandused. Film kestab 44 minutit.

Kohvikuõhtul keskkonnahariduskeskuse fuajees kell 18 kõneleb loomaaednik Vladimir Fainštein oma kunagistest ja polaarrändur Timo Palo oma hiljutistest läbielamistest jääväljadel ja kohtumistest Arktika peremehega. Vaetakse ka kliimamuutuste teemat. Meenutusi ja muljeid ohjab ja suunab Tiit Maran.

Muusikalise poole eest hoolitseb DWAN, Mats-Laes Nuter ja tema bänd.

Jääkarupäeval osalemiseks saab registreeruda SIIN

.

Koostöös EAZA ja teiste Euroopa loomaaedadega osaleb Tallinna Loomaaed ka rahvusvahelises Pole to Pole kampaanias, mille eesmärk on teavitada loomaaiakülastajaid Arktika- ja Antarktika-asukate seisundist ning näidata, mida iga inimesne ise saab teha olukorra paremaks muutmiseks.

Pilet: 2 eurot

jääkarukohvik-new(1)