Reisimuljeid Kolmårdenist

26. juuni 2016 - 12:18

09.-12.06.2016 toimus Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi  väljasõit, mis kandis koondpealkirja „Kas oled metsas lõvi näinud?“. 48-liikmeline seltskond võttis ette pika reisi ja alustuseks külastati nii mõnelegi juba koduselt tuttavat Korkeasaari loomaaeda Helsingis. Lisaks tuttavatele loomadele tervitas külastajaid vahva sigin-sagin, sest Korkeasaari loomaaed lausa kihas vabalt elavatest lagledest ja nende udusulis poegadest. Sulelisi sibas ringi kõikidel Korkeasaari teedel, haljasaladel ja puhkekohtades ning isegi mõnes aedikus. Kolm tunnikest Korkeasaaris möödus kiirelt ja siis vurasid  bussirattad juba Soome kunagise pealinna Turu suunas, et reisiseltskond saaks õigel ajal astuda  Viking Line uue laeva Grace pardale.

Reede hommikut tervitati juba Rootsi kuningriigi pealinnas Stockholmis. Pikemat peatust ja pealinna vaatamisväärsustega tutvust tegema ei jäädud, sest ees ootas 132 km sõitu Norrköpingi linna lähedal asuvasse Kolmårdenisse. Oli juba ette teada, et Põhjamaade suurim loomapark on täis põnevaid elamusi nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Kolmårdeni loomaaed asutati 27. mail 1965. Seal elab ligikaudu 100 eri liiki loomi, sealhulgas india elevandid, amuuri tiigrid, lõvid, lumeleopardid, hundid, võsakoerad, kaelkirjakud, ninasarvikud, gorillad ning veel palju teisi põnevaid loomi kogu maailma džunglitest, savannidest ja meredest.  Safarigondlites vaikse sahinaga üle karude, kaelkirjakute, antiloopide, gnuude, sebrade ja teiste loomade elupaikade libisedes said kõik suurepärase elamuse ning lõpuks täitus ka reisi eesmärk –  näha oma silmaga lõvisid, kes elavad metsas.

Meremaailmas võis vaadata delfiinide esmaklassilist, kuid samas ka õpetliku sisuga esinemist, suure ja ereda elamuse jättis kotkaste etendus. Esimesel päeval oldi loomaias 8 tundi, õhtul mindi loomaaia lähedal asuvasse kämpingusse, et järgmise päeva varahommikul taas loomade paradiisi tagasi minna. Kokku seikles sõprade seltsi seltskond  Kolmårdenis kahel päeval kokku 12 tundi, aga nii mõnelegi jäi ikka veel tund-paar puudu.

Stockholmis tehti kiiresti väike jalutuskäik ajaloolisel Gamla Stanil ja juba ootaski laev. Tagasitee kulges uuesti Stockholm-Turu-Helsinki  ja 12. juuni pärastlõunal jõuti tagasi Tallinnasse, kaasas imelised reisimuljed. Suur tänu Tallinna Loomaaiale, kes aitas selle reisi toimumisele kaasa!

 

Muljed pani kirja Rita, pildid jäädvustasid Krista, Merike ja Ester
Avalehe pilt: Kolmården