Tiigriöö 29. augustil

27. august 2013 - 14:34

Toeta tiigritTule neljapäeval 29. augustil kell 20-22 toimuvale tiigriööle!

Kuuled ja näed palju huvitavat, külastajatele tutvustatakse tiigrite kui äärmiselt ohustatud loomade olukorda maailmas, räägitakse tiigrite bioloogiast ja loomaaedade rollist liigikaitses.

Direktor Mati Kaal alustab kell 20 ja räägib tiigri kui maailma suurima kaslase levikust ja ökoloogiast. Seejärel näitab Kinobuss kahte filmi: “Siberian Tiger Quest” räägib tiigriuurijatest Ussuurimaal ja “Wild Russia THE FAR EAST Ussuriland” annab ülevaate sealsest loodusest ja loomadest.

Zoo-semiootik Aleksei Turovski saab sõna enne teise filmi algust kell 21 teemal “Tiiger müütides”.  Zoo-osakonna asejuhataja Anne Saluneem, kes on suurte kaslastega tegelnud peaaegu pool sajandit ja teab kõike Tallinna loomaaia tiigritest, on amuuri tiigri puuri juures juba enne ürituse algust, et tutvustada loomaaia tiigreid Piigat ja Pootsmanit.

Tiigriööl jagatakse huvilistele tiigri-infoga postkaarte. Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed jagavad annetuse vastu küpsetisi ja käsitööna valmistatud tiigrikujukesi. Kogutud summad lähevad ALTA’le (amuuri leopardi ja amuuri tiigri liigikaitse projekte juhtiv organisatsioon) võitluseks salaküttide vastu.

Augustikuu õhtud võivad olla jahedad ja vihmased – vali sobivad riided ja tule tiigriööle!

Sisse pääseb loomaaia piletiga. Loomaaia kassa on sel päeval põhjaväravas avatud kuni kella 20-ni.